Upadłość konsumencka Zielona Góra czyli tzw. „oddłużanie”

W związku z szalejącą inflacją, wzrostem rat kredytów oraz kosztów życia właściwie na każdej płaszczyźnie, coraz częściej zwracają się do nas Państwo z pytaniem czy istnieje możliwość wydostania się ze spirali długów.

               W zależności od indywidualnej sytuacji każdego klienta proponujemy Państwu różne rozwiązania, jedną z częściej polecanych przez nas możliwości jest upadłość konsumencka.

               Obecnie jedyną przesłanką ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest niewypłacalność dłużnika. Po zmianie przepisów w 2020r. Sądy nie badają już przyczyn z jakich doszło do niewypłacalności osoby wnoszącej o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Obecnie Sąd sprawdza jedynie czy faktycznie występuje niewypłacalność wnioskodawcy.

               Wydawałoby się zatem, że ogłoszenie upadłości powinno być dużo prostsze. Niestety, ustawodawca uruchomił platformę o nazwie „Krajowy Rejestr zadłużonych” oraz wprowadził wymóg wnoszenia wszelkich pism (w  tym wniosków o upadłość) za pomocą tej właśnie platformy. Krajowy Rejestr Zadłużonych wbrew oczekiwaniom jest nieintuicyjny i dość trudny w obsłudze. Jeśli mają zatem Państwo problem w poruszaniu się na tej stronie, proszę się nie martwić, nie są Państwo jedyni. 

               Pomimo problemów jakie można napotkać przy samym składaniu wniosków oraz mozolności wprowadzania szczegółowych danych, upadłość może przynieść Państwu wiele korzyści.

               Przede wszystkim, po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, Państwa majątkiem, a także zaległościami zajmować się będzie syndyk. Jego zadaniem będzie licytowanie posiadanego przez Państwa majątku i zaspokojenie jak największej liczby dłużników. W zależności od tego jakim majątkiem Państwo dysponują, ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz prowadzenie postępowania przez syndyka trwa od 6 miesięcy do 2-3 lat. Wydawać się może, że jest to długi czas, jednak po zakończeniu postępowania upadłościowego sąd może wydać postępowanie o umorzeniu Państwa zobowiązań bez sporządzania planu spłaty.

               Upadłość konsumencka może zatem doprowadzić do „oddłużenia” i da Państwu szansę na nowe życie bez długów i namolnych wierzycieli.

               Jeśli mają Państwa jakieś pytania zapraszamy do kontaktu z naszym radcą prawnym Hanną Baczańską, która skutecznie doprowadziła to umorzenia zaległości wielu klientów i chętnie podzieli się z Państwem swoim doświadczeniem.