Areas-of-Practice-Background-Image

Feralna wizyta u fryzjera i zadośćuczynienie za utracone włosy.

            Kiedy pod koniec 2018r. nasza Klientka zdecydowała się na delikatną zmianę swojego wyglądu poprzez odświeżenie fryzury nie spodziewała się jak dramatyczne skutki przyniesie dla niej zlecony w poleconej pracowni fryzjerskiej zabieg rozjaśnienia i farbowania włosów. W wyniku źle wykonanego zabiegu Klientka zaczęła stopniowo tracić włosy, co na przestrzeni kilku tygodni doprowadziło do ich utraty w blisko 80%. W konsekwencji poszkodowana była zmuszona diametralnie zmienić swój wygląd, gdyż z długich włosów pozostały jedynie kępki o długości kilku centymetrów. Sama sytuacja odcisnęła piętno na pewności siebie Klientki, jej samopoczuciu i kondycji psychicznej oraz doprowadziła do utraty chęci na jakiekolwiek kontakty społeczne.

            Poszkodowana zdecydowała się zlecić naszej Kancelarii sprawę o zadośćuczynienia za utratę włosów w wyniku wadliwie wykonanej usługi w pracowni fryzjerskiej. Pracownia fryzjerska nie poczuwała się do odpowiedzialności uznając, że stan włosów poszkodowanej znacząco przyczynił się do ich utraty po wykonanym zabiegu. Postawa drugiej strony spowodowała konieczność wytoczenia sprawy przed Sądem, który w oparciu o opinie biegłych sądowych z zakresu fryzjerstwa potwierdził, iż doszło do błędu w sztuce.

Sprawa znalazła swój pozytywny finał, albowiem 15 lutego 2021r. zapadł wyrok zasądzający od pracowni fryzjerskiej na rzecz naszej Klientki zadośćuczynienie w kwocie 10.000 złotych z odsetkami. Orzeczenie nie jest prawomocne.